Настоящият световен шампион Франция започна участието си на Световното първенство по футбол в Катар с категоричен успех над състава на Австралия с 4:1 в среща от група "D" на турнира.

Защитаващите титлата си от преди 4 години французи започнаха мача като догонващи. Oстровната държава отбеляза още в 9-ата минута чрез чудесна контраатака, която завърши с гол на Крейг Гуудуин.

Французите реагираха като "ужилени" и още до почивката вече водеха в резултата след попадения на Адриен Рабио в 27-ата и Оливие Жиру в 32-ата минути. Попадението на Жиру беше негово юбилейно - 50-о за националния отбор в общо 115 срещи за "петлите".

През второто полувреме Франция продължи натиска. Мегазвездата Килиан Мбапе покачи за 3:1 в 68-ата минута след асистенция на Усман Дембеле, а в 71-ата минута самият Мбапе подаде за втория гол на Жиру в мача. С 51-я си гол 36-годишният нападател на Франция изравни Тиери Анри по попадения с националната фланелка.

В другата среща от групата Дания и Тунис не успяха да си отбележат голове, завършвайки 0:0.

Така в група "D", след първите срещи, лидер е Франция с 3 точки, следвана от Дания и Тунис с по 1 и Австралия с 0.