Мексико и Полша завършиха при резултат 0:0 в мач от група "C“ на Световното първенство по футбол, което продължава в Катар. Срещата се игра на стадион "Ахмад бин Али".

Първи удар в очертанията на вратата на Мексико отправи звездата на Барселона Роберт Левандовски. Това се случи в седмата минута. След това мексиканците взеха инициативата и доминираха до края на първата част. Най-чистото положение за състава на Херардо Мартино дойде в 26-ата минута когато Ернесто Вега засече центриране, което за малко да попадне очертанията на вратата на Войчех Шчесни.

Две минути по-късно Гаярдо стреля, но вратаря на Ювентус спаси тима на Полша от сигурен гол.

В 58-та минута Левандовски получи шанс да изведе "дружина полска“ напред в резултатат след като застана да бие дузпа, но мексиканският вратар Гийермо Очоа спаси с плонж вляво.

Само 6 минути по-късно "ацтеките“ бяха близо до отбелязване на попадение, но Шчесни отново се намеси.