Саудитска Арабия победи Аржентина с 2:1 в мач от група "C“ на Световното първенство по футбол в Катар.

Освен това съставът на Ерве Ренар спря серията на двукратния световен шампион от 36 срещи без попражение, с което Аржентина не успя да направи нов рекорд по отношение на мачове без поражение. С 36 срещи без загуба беше и Италия.

С гол на Лионел Меси от дузпа в 10-ата минута Аржентина поведе.

До почивката попадение на Лаутаро Мартинес в 28-ата минута за Аржентина беше отменено след намесата на системата ВАР, а през полувремето по гол на Мартинес и Меси за Аржентина не бяха зачетени заради засади.

Тимът на Саудитска Арабия нанесе удара си в началото на втората част. Още в 48-ата минута Салех Ал Шехри изравни, а в 53-ата минута Салем Ал Давсари направи обрата пълен, вкарвайки втори гол за Саудитска Арабия.

До края на мача аржентинците така и не успяха да излязат от шока.