Отборът на Локомотив (Новосибирск), чийто треньор е националния селекционер на България Пламен Константинов, а негов помощник е Андрей Жеков, постигна четвъртата си победа за сезона в редовния сезон на руския волейболен шампионат при мъжете.

В мач от осмия кръг на първенството Локомотив победи като домакин Кузбас с 3:0 гейма (25:18, 25:22, 29:27). Мачът продължи час и 27 минути.

За Локомотив най-резултатен бе капитанът Юри Бережко с 11 точки. 10 добави Дражен Лубурич.

За тима на Кузбас, който регистрира четвъртата си загуба за сезона,  Кирил Клетц реализира 12 точки.

В класирането лидер е Зенит (Санкт Петербург) със седем победи и мач по-малко, пред Динамо (Москва) на Цветан Соколов с една загуба и Зенит (Казан) с две загуби.

Локомотив е на седмото място, а Кузбас са 10-и.