Гран При на Абу Даби ще сложи край на сезона във Формула 1 и през тази година. Този път състезанието ще е с далеч по – малко значение в сравнение с преди година, която Макс Верстапен и Люис Хамилтън решаваха световната титла на пистата "Яс Марина“. През този сезон титлите вече са решени, но в последното състезание Серхио Перес и Шарл Леклер ще решат, кой ще заеме второто място в крайното класиране.

Въпреки че Макс Верстапен ще стартира като шампион във Формула 1, той ще тръгне от първата позиция, която спечели на вчерашната квалификация.

Съотборникът му Серхио Перес ще потегли втори. Пилотите на Мерцедес  Люис Хамилтън и Джордж Ръсел ще стартират от третата редица, а за седемкратният шампион Хамилтън днешният старт е последната възможност да приключи сезона с поне една победа. Макс Верстапен ще гони своята 15-та победа в 22 старта за годината, както и третия си пореден триумф в Гран При на Абу Даби.

Последното състезание за сезона във Формула 1 започва в 15:00 часа българско време.