Националният отбор по футбол гостува на Люксембург за контрола. Двубоят е от 16:00 часа на "Стад дьо Люксембург".

Избраниците на селекционера Младен Кръстаич излизат с амбицията за продължаване на успешната си серия под ръководството на сръбския специалист.

Това ще бъде четвърти пореден мач под ръководството на Кръстаич, като тимът преследва четвърта поредна победа.

Кръстаич коментира преди двубоя, че тези конотроли са много важни както за него, така и за тима, за придобиване на повече самоувереност и за подобряване на организацията в тима. Той добави, че ще изисква от играчите си максимална енергия

България и Люксембург са изиграли 14 мача помежду си до този момент, като "лъвовете" доминират категорично с 13 успеха и едно равенство.

Равенството дойде в последния сблъсък между двата тима, който се игра в Люксембург през октомври 2017 година в квалификациите за Мондиал 2018.