Отборът на Ямбол победи Шумен с 84:68 (21:17, 23:8, 20:27, 20:16) като гост в двубой от шестия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и записа втори успех пет изиграни мача от началото на сезона. Ямбол се изкачи на седмо място във временното класиране, а тимът на Шумен, който допусна пето поражение от шестте си срещи до момента, заема осма позиция.

Домакините започнаха по-добре, но от края на първа част от края на мача баскетболистите на Ямбол превъзхождаха противника. Те поведоха с 44:25 до почивката, а след третите 10 минути игра резултатът бе 64:52. Най-голямата разлика в полза на гостите достигна 26 точки.

Трей Сампсън бе най-полезен за успеха на водения от старши треньора Александър Алексиев тим с 18 точки, 8 борби и 2 асистенции. Декуан Морис добави 16 точки и 4 борби, а Доминик Кристиано дебютира за Ямбол с 13 точки и 2 борби.

За домакините от Шумен Георги Кендеров се отличи с 30 точки и 5 борби, а Рей Идоу оформи "дабъл-дабъл“ с 19 точки и 14 борби.

Шумен ще приеме Спартак Плевен в следващия кръг на 26 ноември, а съставът на Ямбол ще посрещне Балкан.