Хебър спечели трудно след обрат от 0:2 до 3:2 (26:28, 23:25, 25:22, 25:18, 15:10) в гостуването си срещу Добруджа 07 в двубой от седмия кръг на първенството на България по волейбол за мъже.

Домакините от Добрич победиха в първите два гейма, когато имаха преднина в резултата и успяха да я запазят, за да направят изненада.

Шампионите започнаха обрат, въпреки изоставането си от 2:4 в третата част. В хода на разиграванията "тигрите" водеха спокойно с 15:12 и 21:17, за да намалят изоставането си.

В четвъртия гейм възпитаниците на треньора Камило Плачи пак контролираха събитията на полето и не оставиха шансове за противника при 25:18.

В тайбрека Добруджа 07 поведе с 5:3, но участникът в Шампионската лига успя да обърне развоя на събитията в своя полза при 7:6. Пазарджиклии приключиха срещата при 15:10 след повече от два часа игра.

Най-резултатен за победителите беше бившият национал Тодор Алексиев с 22 точки. Италианецът Якопо Масари добави още 14 точки за успеха на Хебър.

За домакините с 25 точки се отличи Жулиен Георгиев.

Отборът от Пазарджик дели третото място с отбора на ЦСКА, докато добруджанци са 12-ти без нито една спечелена победа.