Отборът на Левски стартира защитата на трофея си от турнира за Купата на България с убедителна победа с 4:1 като гост на Вихрен (Сандански) в среща от 1/16-финалите в турнира.

Двубоят на тежкия терен на градския стадион в в Сандански започна много добре за домакините, които поведоха с гол на Удоджи. Играчите на Станимир Стоилов успяха да избегнат нова издънка и обърнаха резултата още през първото полувреме. Първо Роналдо изравни с третия си гол за Левски и първи негов от август, а след около половин час игра Андриан Краев изведе "сините“ напред. Крайният резултат оформиха през второто полувреме Уелтон и Георги Миланов.

Победата прекъсна серията от седем мача без победа на "Станимир Стоилов и играчите му. С успеха Левски се класира за осминафиналите, където ще срещне шампиона Лудогорец в Разград.