Българската тенисистка Джулия Терзийска се оттегли в своя двубой в полуфиналната фаза на сингъл на тенис турнира за жени, който се провежда в Хераклион, Гърция и е с награден фонд от 25 000 долара.

532-ата в света българка губеше от четвъртата поставена Мириам Бианка Булгару от Румъния с 2:5 гейма в първия сет, след което се оттегли от надпреварата поради контузия.

Това беше втора поредна победа над българка за Булгару. Във втори кръг тя победи категорично и Денислава Глушкова във втори кръг с 6:0, 6:2.

В мача за титлата представителката на северната ни съседка ще се изправи срещу Лина Гьорческа от Северна Македония. Вторият полуфинал също не се изигра напълно. Македонката загуби първия сет с 2:6 от Катерина Хобгарски от Германия, но след това спечели 9 поредни гейма преди гермнаката да се откаже.