Турският гранд Фенербахче победи със 107:77 точки Панатинайкос като домакин в мач от осмия кръг на Евролигата. Успехът беше под номер седем за "Фенерите“ в надпреварата, с което те продължават да са на върха във временното класиране.

Гръцкият гранд е с баланс от 2 успеха и 6 поражения и се намира на последното 18-о място.

Срещата в Истанбул изглеждаше равностойна през първите 10 минути, като дори гостите от Атина успяха да си осигурят аванс от 3 точки.

След това обаче домакините намериха ритъма си и преди почивката вече имаха преднина от 15 точки, която в течение на мача удвоиха.

Най-резултатен за победителите стана Скоти Уилбекин с 19 точки, 16 добави Найджъл Хейс-Дейвис, а Карсън Едуардс се разписа с 14. За Панатинайкос Дуейн Бейкън реализира 20 точки, а Йоргос Папаянис добави 12.