Португалия разгроми състава на Нигерия с 4:0 дни преди началото на Световното първенство.

Голямата звезда на "моретлавателите“ Кристиано Роналдо пропусна срещата заради стомашно разстройство.

Бруно Фернандеш даде преднина на европейците още в 9-ата минута. В 35-ата минута футболист на Нигерия игра с ръка в наказателното поле и съдията даде дузпа за Португалия, а отново Бруно Фернандеш удвои от бялата точка. Идентично положение, но засъстава на Нигерия в 79-ата минута даде шанс на африканците да се върнат в мача, но Еманюел Денис пропусна дузпата. Три по-късно Гонсало Рамос направи резултата класически, а малко след това Жоао Марио оформи крайното 4:0.

Португалия стартира участие на Световното в Катар с двубой срещу Гана на 24-и ноември.