Олимпия Асунсион спечели шампионската титла на Парагвай за 46-и път в историята, след като завърши 1:1 с Насионал. Титлата стана факт след равенството в среща от последния 22-ри кръг, а попадението за титлата вкара Брайън Монтенегро в 75-ата минута.

Олимпия завършва с 49 точки, една пред Серо Портеньо и 3 пред Насионал.

Задачата не бе лесна, след като гола на Давид Флейтас за градския съперник Насионал през първото полувреме направи мисията по-сложна, добавяйки огромен натиск. Насионал, воден от треньора Педро Сарабия, тотално доминираше в продължение на 60 минути.

15 минути преди края Брайън Монтенегро изравни резултата след страхотен гол. Валтер Гонсалес получи топката от Ричард Ортис и веднага подаде на Монтенегро, който преодоля вратаря на Насионал.

"Това е най-важният гол за хората, за всичко, през което преминахме през тази година. Истината е, че е напълно заслужено", сподели голмайсторът след края.