Олимпийският шампион Франция нанесе първа загуба на Черна гора на Европейското първенство по хандбал за жени.

Възпитаничките на Оливие Крюмолц надделяха с 27:19 (12:9) в първия си мач от група 2 на втората фаза от надпреварата в Скопие и продължават с пълен актив от 6 точки. Французойките взеха преднина от 9:4 след малко повече от 20 минути и до края контролираха срещата. Полета Фопа бе най-резултатна с 6 гола, а вратарката Клеопатр Дарло направи 11 спасявания.

Йованка Радичевич се отличи с 6 попадения за Черна Гора, който заема второто място с 4 точки.

Победата бе юбилейна 50-та в 79 мача за Франция на Европейско първенство, от което съставът взе отличия в предишните 3 издания, включително и първа титла през 2018 година на родна земя.

В друг двубой от групата световният шампион от Япония 2019 Нидерландия и Испания завършиха 29:29 (15:17) и събраха по 3 точки. Иберийките започнаха по-добре и водеха с 14:8 в 19-ата минута, но постепенно съперникът успя да съкрати изоставането си и стигна до равенство при 20:20 в 40-ата минута. До края двата отбора на няколко пъти си размениха водачеството в резултата, а Майтане Ечеберия Мартинес изравни за Испания за крайното 29:29 с попадение 21 секунди преди сирената.