Интер постигна драматична победа с 3:2 като гост на Аталанта в първия неделен мач от 15-ия кръг на Серия А.

Адемола Лукман даде преднина на "богинята“ в 25-ата минута от дузпа, но Един Джеко изравни в 36-ата минута за "нерадзурите“ след асистенция на Лаутаро Мартинес. Босненецът направи обрата за Интер пълен в 56-ата минута, когато засече подаване от Федерико Димарко. Хосе Луис Паломино си отбеляза автогол в 62-ата минута, но драмата не бе приключила, тъй като именно Паломино намали на 2:3, вкарвайки този път във вратата на съперника, благодарение на пас от Куупмейнерс.

С успеха възпитаниците на Симоне Индзаги събраха 30 точки, на 3 пред Аталанта, заемайки четвърто място. Отборът на Джанпиеро Гасперини остава шести с 27.

Следващите мачове на двата отбора са след нова година, когато на 4 януари Интер приема водача Наполи, който няма загуба през този сезон, а Аталанта гостува на 17-ия Специя.