Националният отбор на България за девойки до 19 години започна с победа европейските квалификации. Възпитаничките на Станислава Цекова надвиха Гибралтар със 7:0 в първия си мач от група 5 на Лига Б и остават с големи шансове за продължаване в следващата фаза за Евро 2023.

Двубоят на стадион "Фадил Вокри“ в Прищина протече при превъзходство на българските момичета, които още до почивката натрупаха преднина от 4 попадения, вкарани от Димитра Иванова (2) и Александра Сергеева (2).

След почивката Елизабет Велкова, отново Сергеева и Надежда Иванова (от дузпа) доведоха резултата до 7:0.

В решителната среща за първото място в групата на 14 ноември от 14:00 часа България ще играе срещу домакина на квалификационния турнир Косово.