Националният отбор на България по футбол за девойки до 19 г. започна с летящ старт европейските квалификации. Възпитаничките на Станислава Цекова отвяха Гибралтар със 7:0 в първия си двубой от група 5 на Лига Б и остават с големи шансове за продължаване в следващата фаза.

Двубоят на ст. "Фадил Вокри“ в Прищина протече при смазващо превъзходство на българските момичета, които още до почивката натрупаха преднина от четири попадения, дело на Димитра Иванова (2) и Александра Сергеева (2).

След почивката Елизабет Велкова, отново Сергеева и Надежда Иванова (от дузпа) доведоха резултата до истински разгром за съперника.

В решителния двубой за първото място в групата на 14 ноември, понеделник, от 14:00 ч. България ще се изправи срещу домакина на квалификационния турнир Косово.

Съставът на България: 12. Милена Караколева (58 – 1. Майя Станева), 8. Кристиана Караиванова, 4. Ванеса Иванова, 2. Йоана Станкова, 5. Ева Атанасова, 22. Преслава Йорданова (46 – 9. Виктория Цветкова), 7. Антония Ангелова, 16. Елизабет Велкова (84 – 18. Ивета Андрейчева), 14. Димитра Иванова (68 – 13. Преслава Иванова), 10. Надежда Иванова (67 – 11. Божидара Иванова), 19. Александра Сергеева.

Селекционер: Станислава Цекова.