Виртус Болоня победи като гост Армани Олимпия Милано с 64:59 (12:23, 27:12, 14:6, 11:18) като гост в италианското дерби от седмия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Успехът бе трети от 7 мача за Виртус Болоня, а съставът от Милано допусна четвърто поражение от началото на сезона, като двата тима делят 13 място към момента.

Домакините започнаха по-добре, но отстъпиха инициативата до втората четвърт, когато изоставаха с 35:39. Последва по-слаба трета четвърт за Армани Олимпия Милано и Виртус поведе с 53:41 преди последните 10 минути. Макар опитите на домакините за обрат, Болоня се си тръгна с победата.

Милош Теодосич бе най-резултатен за гостите с 15 точки, 2 борби и 4 асистенции, а за Армани Олимпия Милано Наз Митру-Лонг завърши с 13 точки, 3 борби и 4 асистенции.

Останалите срещи от кръга в Евролигата предстоят днес и утре. Тази вечер от 21:00 часа българско време Олимпиакос с Александър Везенков приема сръбския Партизан.