Волейболистите на Монтана започнаха със загуба в третия по сила европейски клубен турнир - Купата на претендентите. Воденият от Даниел Пеев отбор отстъпи пред гръцкия ПАОК Солун с 0:3 (19:25, 15:25, 16:25) в мач от 1/16-финалите.

Гърците поведоха от началото на мача (3:0, 6:2 и 7:3), след което бяха настигнати от монтанчани (7:7). В следващите минути играта продължи равностойно, но домакините отново поеха инициативата и оформиха преднина. В средата на гейма отново имаше интрига, но съставът от Солун наложи волята си и взе първата част.

Във втория гейм ПАОК бе по-категоричен и остави възпитаниците на Даниел Пеев на 15 точки.

Третият гейм бе идентичен, като волейболистите от южната ни съседка записаха чист успех.

Най-голям актив записа Мирослав Градинаров - 14 точки (2 аса), с 5 завърши Радослав Попов. За съперника Брам ван ден Дрийс бе над всички със 17 точки (3 блокади), а с 11 точки завърши Александрос Раптос (2 аса).

Реваншът е на 16 ноември в Монтана от 18:00 часа. Ако монтанчани победят с 3:0 или 3:1, ще има златен гейм.