Румънският шампион Аркада Галац се наложи с 3:1 гейма (25:16, 24:26, 25:17, 25:21) над Нефтохимик Бургас в първа среща от 1/16-финалите на турнира по волейбол за Купата на Европейската конфедерация (CEV) при мъжете. Срещата-реванш в Бургас е на 16-ти ноември.

Румънците се превръщат в непреодолимо препятствие за българските отбори, след като отстраниха в Шампионска лига и Хебър.

Днес северните ни съседи взеха преднина още в началото на първия гейм, възползвайки се от грешки на бургазлии, за да поведат с 9:5. Мариян Бала имаше сериозен принос, както и германският национал Даниел Малеша. Резултатът набъбна на 20:12, след това 22:15 и приключи при 25:16.

Волейболистите на Иван Станев измъкнаха втория гейм с 26:24, като началото бе равностойно при 8:8 и 11:11. Отлични атаки на Георги Петров и на Матей Михайлович доведоха нещата до 15:13, но след това румънците затегнаха защитата, няколко пъти разчитаха и на тройна блокада срещу българските нападатели. Благодарение на това те стигнаха до геймбол при 24:19. Но българският отбор реализира 7 безответни точки до края на частта и най-вече заради точните атаки от втора позиция на Аксел Трухчев и Георги Чалъков измъкнаха частта с 26:24.

Инерцията на българския отбор започна и в третия гейм, когато Нефтохимик поведе със 7:6. След това домакините обърнаха развоя на мача при 14:10 и 18:14, след което взеха и частта. Почти по сходен сценарий се разви и последната четвърта част, след като Нефтохимик поведе с 4:3. След това никой от двата отбора не успя да се откъсне, като имаше равенства при 13:13, 19:19 и 21:21. В тези моменти от мача отлично за Аркада Галац игра Кристапс Шмитс, който най-напред не позволи на Нефтохимик да направи обрат, а след това направи и мачбол при 24:21 за домакините.