Националният отбор на България по футбол за девойки до 17 години започна с поражение 0:5 от Хърватия в първия си двубой от група 3 на Лига Б от европейските квалификации. Вече втори сезон УЕФА организира европейските квалификации при девойките на принципа на Лигата на Нациите. Нашият отбор е в Лига Б.

Мачът, който се игра на стадион "Албена 1", започна по лош начин за българките, които допуснаха попадение в шестата минута, дело на Леа Маричич. Отборът на Троян Радулов се опита да се върне в мача, но така и не успя да преодолее стража на съперника Сесяк до почивката.

В началото на втората част Хърватия успя да вкара нови два гола в мрежата на Илиева, дело на Врачевич и Петкович. До края благодарение  на два наказателни удара, реализирани от Ловрич и Вунич съперникът оформи крайния резултат.

В следващия си мач от квалификациите "лъвиците" ще се изправи срещу Фарьорските острови на 15 ноември от 14:30 часа отново на стадион "Албена 1".