Българският волейболен шампион Хебър (Пазарджик) загуби като гост от Берлин Ресайклинг Волейс с 2:3 (25:23, 25:23, 17:25, 26:28, 12:15) гейма в първия си мач от Група "В" на волейболната Шампионската лига за мъже, който се игра в зала "Макс Шмелинг Хале" пред близо 4000 зрители.

Българите поведоха с 2:0 гейма, но допуснаха изравняване като в четвъртия гейм водеха с 24:22 и имаха два мачбола, които пропуснаха.

Най-резултатен от тима на Хебър беше Якопо Масари с 20 точки. Най-резултатен в мача стана френският волейболист на домакинитеТимоте Карле, който отбеляза 27 точки.

Камило Плачи не можеше да разчита в този двубой на контузения Николай Николов, който бе заменен в стартовия състав от Иван Латунов. Непосредствено преди мача стана ясно, че и титулярният разпределител на “тигрите" Александер Туш също не може да играе в мача и бе заменен от Добромир Димитров.

Във втория си двубой в турнира Хебър приема полския Заверче в Пазарджик на 16-и ноември.