В Германия Байерн (Мюнхен) победи с категоричното 6:1 гостуващия Вердер (Бремен), с българския национал Илия Груев-младши в състава си, в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата.

Резултатът откри Джамал Мусиала още в 6-ата минута на двубоя. Гостите изравниха само четири минути по-късно чрез Антони Юнг.

Баварците обаче се мобилизираха и чрез хеттрик на Серж Кгнабри и попадение на Леон Горецка стигнаха до поредна изразителна победа в Бундеслигата.

Илия Груев-младши игра до 59-ата минута за бременските музиканти, след което беше сменен.

С успеха Байерн излезе на първа позиция с 31 точки, на 4 пред втория Унион (Берлин), който е и с мач по-малко. Вердер са седми с 21 точки.

В други срещи: Волфсбург – Борусия (Дортмунд) 2:0, Бохум – Борусия Мьонхенгладбах 2:1, Шутгарт – Херта (Берлин) 2:1.