Адриан Андреев пропусна три мачбола и отпадна в първия кръг на турнира от сериите "Чалънджър" във френския град Роан.

Третата ракета на България при мъжете Андреев загуби от участващия с "уайлд кард" представител на домакините Артюр Фис с 6:4, 4:6, 6:7 след  2 часа и 23 минути игра.

В решаващия трети сет Андреев поведе с 4:2 гейма и при 5:4 сервираше за победата, но пропусна мачбол и Фис стигна до 5:5. Веднага след това българинът отново проби за 6:5, но при втория си опит на собствен сервис да си осигури крайния успех той пропиля още два мачбола и се стигна до тайбрек. В него представителят на домакините триумфира със серия от пет поредни точки.

За място на четвъртфиналите Фис ще играе срещу втората ракета на България Димитър Кузманов, който вчера елиминира водача в схемата Раду Албот от Молдова с 6:3, 6:4. Това ще бъде първа среща между двамата.