Отборът на Левски продължава серията си без победа в шампионата. "Сините“ стигнаха до пето поредно равенство, като в последните си шест мача нямат успех.

В мач от 17-ия кръг на efbet Лига във Варна Левски и последния – Спартак (Варна), завършиха наравно 2:2.

Дебют като титуляр в атаката на Левски направи юношата Борислав Рупанов.

Домакините започнаха по-добре мача. В 25-ата минута обаче Левски стигна до гол. Филип Кръстев преодоля няколко бранители на домакините и откри резултата.

В 48-ата минута домакините възстановиха равенството, като Ивайло Климентов с бомбен шут от границата на наказателното поле вкара за 1:1.

Само три минути по-късно Левски отново излезе напред в резултата след втория гол в мача на Кръстев. Той бе изведен на стрелкова позиция от Уелтън, за да направи резултата 2:1 за гостите.

В 66-ата минута Пламен Димов възстанови равенството, оформяйки крайното 2:2.

След петото си поредно равенство за сезона Левски е на седмото място в класирането. "Сините“ са с мач по-малко от шестия – Черно море, който е със същия актив като Левски.

Спартак остава на последното място в класирането, като след петото си равенство за сезона и трето поредно се приближи на точка зад предпоследния Пирин (Благоевград).