Нидерландия и Германия започнаха с победи на Европейското първенство по хандбал за жени, което е в Словения, Черна гора и Република Северна Македония.

Нидерландия печели първия си двубой от шампионат на Стария континент за първи път от 2018 година, след като пречупи Румъния с 29:28 (14:12) в група "С" в Скопие.

"Лалетата" направиха серия от 7:2 между 36-а и 44-а минута с 3 попадения на Кели Дулфер, но румънките изравниха за 25:25 седем минути преди края.

Анджела Малестейн се разписа за 29:27 по-малко от минута преди края и Нидерландия се поздрави с крайната победа.

Лаура ван дер Хайден бе най-резултатна със 7 попадения. Тя стана едва втората нидерландска хандбалистка в историята, отбелязала 100 гола на Европейско първенство след Еставана Полман, а "оранжевите" постигнаха пета поредна победа срещу Румъния във всички турнири.

Германия преодоля изоставане от 4 гола и спечели срещу Полша с 25:23 (12:11) в първия кръг от група "Д" в Подгорица.

Маншафта изоставаше със 7:11, но обърна със серия от 9:2. Няколко гола на Емили Бьолк и спасена дузпа от Изабел Рох в края решиха спора.

Това бе 10-та поредна среща за Полша на големи първенства без победа.