Шампионът Милан постигна много ценен успех с 2:1 над Специя в късния двубой от съботната програма на 13-ия кръг в Серия "А".

Капитанът Тео Ернандес откри резултата в полза на “росонерите" в 21-ата минута, а преотсъпеният от тях Даниел Малдини изравни за “орлетата" в 59-ата.

Резервата Оливие Жиру донесе успеха на миланистите, с попадение в 89-ата минута. Французинът отпразнува бурно отбелязания гол, с което си изкара втори жълт картон и беше изгонен от игра.

В хода на двубоя попадение отбеляза и Сандро Тонали, но то не беше зачетено от ВАР.

За Специя през второто полувреме в игра влезе българският национал Петко Христов.

Победата качи Милан на второ място в Серия "А“ с актив от 29 точки, а Специя са 17-и с 9. В други срещи, играни снощи: Емполи – Сасуоло - 1:0, Салернитана – Кремонезе - 2:2, Аталанта - Наполи 1:2