Барселона победи с 2:0 Алмерия в среща от 13-я кръг на Ла Лига, играна на "Камп Ноу“ и временно се качи на върха в испанското футболно първенство.

Усман Дембеле в 48-ата и Френки де Йонг в 62-ата вкараха головете за домакините в съботната вечер, а още в 7-ата минута Роберт Левандовски пропусна дузпа.

Срещата беше със специален заряд, заради факта, че легендарният защитник на каталунците Жерард Пике изигра последния си двубой за Барселона.

35-годишният защитник беше титуляр и носеше капитанската лента до 83-ата минута когато беше заменен.

Пике реши да приключи с футбола още на този етап от сезона, като така се разделя с любимия си клуб след 14 години в него. За това време той изигра 616 мача за Барса и спечели 30 трофея.

С победата тимът на Чави Ернандес отново излезе временно начело с 2 точки аванс пред Реал Мадрид, който играе в понеделник с Райо Валекано.

В други срещи в Ла Лига, играни вчера: Хетафе – Кадис 0:0, Валядолид – Елче 2:1, Селта – Осасуна 1:2.