Йокохама Маринос спечели титлата в Япония по футбол след победа с 3:1 в гостуването си на Висел Кобе от последния 34-ти кръг. Йокохама Маринос заслужи първи трофей в първенството от 2019 година насам, след като събра 68 точки, а вторият Кавазаки Фронтале остана с 66.

Бразилецът Елбер откри за гостите в 26-ата минута, а попадения през второто полувреме на Такума Нишимура в 53-ата и на Терухито Макагава в 73-ата осигуриха успеха на Маринос.

За домакините от Висел Кобе, чийто екип носи световният шампион с Испания Андрес Иниеста, се разписа Йошинори Муто в добавеното време на първото полувреме.

И Йокохама Маринос, и Кавазаки Фронтале се класираха за следващото издание на Азиатската Шампионска лига, която започва през септември следващата година.