Оборът на Барселона нанесе първа загуба на Фенербахче от началото на сезона в Евролигата, побеждавайки тима от Истанбул с 81:80 точкив среща от шестия кръг на турнира. Победата беше четвърта за каталунците този сезон.

Турският състав изоставаше с 49:62 преди последните 10 минути, доближи се до противника след силна последна четвърт, но не успя да стигне до обрат.

Николас Лапровитола беше най-полезен за победата на домакините с 26 точки, а Никола Калинич добави 14. За Фенербахче с 23 точки и 7 борби се отчете Джонатан Мотли.

Монако излезе на втора позиция във временното класиране в Евролигата с актив от 5 победи и една загуба, подобно на Фенербахче, след като спечели домакинството си на Цървена звезда с 85:77 точки. Сръбският тим остава на последната позиция като един от трите тима, които имат само по един успех от шестте си мача до момента.