Носителят на Суперкупата на България Рилски спортист (Самоков) загуби за четвърти път в четвъртия си двубой от европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа.

Тимът на Людмил Хаджисотиров падна от Мехелен (Белгия) със 74:105 точки като гост, след което остана без шанс за продължаване напред в надпреварата.

Капитанът Чавдар Костов беше най-резултатен за българите - с 16 точки, Евън Бати добави 15. За белгийците Йонас Фуртс беше най-полезен с 29 точки и 7 борби.

В другия мач от групата Орадя (Румъния) победи Шоле (Франция) със 77:69 точки.

Мехелен и Орадя са на върха в групата с по три победи и едно поражение, Шоле е с два успеха и две поражения, а Рилски спортист няма спечелен двубой след четири мача. В следващия си мач от турнира българският тим е домакин на Орадя на 23 ноември.