Португалският гранд Бенфика завърши на първо място в група "H" след изключителен финал!

Съставът на Роджер Шмит разгроми с 6:1 израелския Макаби (Хайфа) като гост и успя да изпревари френския гранд Пари Сен Жермен за първото място. Двата отбора завършиха с равен брой точки и с еднаква голова разлика, но "орлите" са отбелязали повече голове на чужд терен и това ги качи на върха.

До почивката резултатът беше 1:1 след попадения на Гонзало Рамос за гостите и на Тярон Чери от дузпа.

През второто полувреме португалците се развихриха и след попадения на Петър Муса, Алехандро Грималдо, Рафа Силва, Енрике Араужо, Жоао Марио, стигнаха до крайното 6:1.

Бенфика завършва с 14 точки на върха в групата, а Макаби (Хайфа) остана последен с 3 точки, с колкото е и третия Ювентус, но и с по-лоша голова разлика.