Актуалният европейски клубен шампион Реал (Мадрид) завърши груповата фаза на Шампионска лига по шампионски.

В мач от последния, шести кръг в група D на състезанието на "Сантяго Бернабеу“ в Мадрид Реал победи гостуващия Селтик с 5:1.

Французойката Стефани Фрапар, която ръководи мача, даде три дузпи – две за Реал и една за Селтик, като Лука Модрич в 6-ата минута и Родриго в 21-ата вкараха за Реал.  Йосип Журанович в 35-ата минута пропусна наказателен удар за Селтик.

През втората част Марко Асенсио в 51-ата минута, Винисиус в 61-ата и Федерико Валверде в 71-ата минута доведоха резултата до 5:0 за Реал.

Жота в 84-ата минута оформи крайното 5:1 за испанския шампион.

След четвъртата си победа в групата Реал завършва като победител в потока. Селтик остана без спечелен мач и на последното място.