Торино победи Милан с 2:1 в предпоследна среща от 12-ия кръг на Серия "А". За домакините головете отбелязаха Кофи Джиджи в 35-ата и Алексей Миранчук в 37-ата минути, а за "росонерите“ точен беше Жуниор Месиас през второто полувреме.

Милан нанесе точно един удар в рамките на вратата на Торино в целия мач!

Интересното е, че първото попадение на Торино във вратата на Милан е първото от 499 минути срещу този съперник.

При гола за шампионите от състава на Торино поискаха отмяна заради нарушение в атака, но съдията не уважи тези претенции. Нервите на наставника им Иван Юрич не издържаха и минути по-късно той беше изгонен от скамейката с червен картон.

Поражението за Милан е първо за шампионата на чужд терен от 20-и ноември миналата година насам когато тимът отстъпи с 3:4 на "Артемио Франки“ срещу Фиорентина.

С успеха Торино се изкачи до "Топ 10“ като вече са 9-и със 17 точки. Милан са 3-и с 26.