Един от фаворитите за влизане в "Топ 4" в италианската Серия "А" - Лацио допусна изненадваща загуба.

Лациалите паднаха с 1:3 от Салернитана на своя стадион "Олимпико" в среща от 12-ия кръг на италианското футболно първенство.

Лацио поведе с гол на Матия Дзакани в 41-а минута като задържа преднината си до края на първотополувреме.

В началото на втората част Антонио Кандрева изравни, а в 68-ата минута Федерико Фасио изведе гостите напред в резултата. Само 8 минути по-късно сенегалецът Булайе Диа реши спора за трите точки в този двубой, отбелязвайки за 3:1.

Въпреки поражението Лацио остава четвърти в класирането с 24 точки. С втората поредна победа Салернитана влезе в "Топ 10", заемайки 9-о място с 16 точки.