Шампионът на България Хебър (Пазарджик) записа първи успех в efbet Супер Волей за този сезон, побеждавайки основния си конкурент за върха в края на първенството -  Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:20) гейма в среща от трети кръг на първенството.

Двама от най-добрите играчи на пазарджиклии - Теодор Салпаров и Виктор Йосифов не взеха участие в срещата поради травми от реванша в Шампионска лига срещу Младост (Загреб). Срещата пропусна и Николай Николов, който също е контузен.

Якопо Масари стана най-резултатен в двубоя, отбелязвайки 15 точки за шампионите. Тодор Алексиев добави още 13 за успеха. За домакините от Дея спорт Тодор Вълчев и Стефан Чавдаров завършиха с по 12 точки.

В междинния 4-и кръг Хебър приема другия бургаски тим - вицешампиона Нефтохимик 2010, докато играчите на Венцислав Симеонов са гости на Левски. Срещите са съответно в сряда от 20:00 часа и в четвъртък от 18:00 часа.