Балкан записа първа победа в Националната баскетболна лига през този сезон. След двете поредни загуби шампионите спечелиха дербито с Левски с 89:64 точки, след като водеха почти през цялото време на мача в "Арена Ботевград“. Поражението беше трето за състава от София, който все още няма успех в шампионата.

Почти цялото второ полувреме Левски беше без своя старши треньор Димитър Ангелов, който беше изгонен малко след почивката.

Павлин Иванов стана най-резултатен за победителите с 20 точки, от които 4 тройки. Николай Грозев добави още 18. За Левски над всички беше Алън Арнет с 20 точки.

В следващия кръг Балкан гостува на Берое, но преди това има домакинство на Патриоти Левице във ФИБА Къп. За Левски пък предстои визита на Черноморец.