Арсенал победи с 5:0 новака Нотингам Форест и се завърна на върха във Висшата лига на Англия след 14-ия кръг. Победата е под номер 300 на стадион "Емиратс".

Въпреки изразителния успех "артилеристите" дадоха "жертва" в лицето на Букайо Сака. Английският национал беше заменен още в 27-мата минута от Рийс Нелсън. Головете за лидера в Премиър Лийг отбелязаха Габриел Мартинели в 27-ата,

Рийс Нелсън в 49-ата и в 52-ата, а в 57-ата Нелсън асистрира на Томас Партей за четвъртото попадение. Крайното 5:0 оформи норвежецът Мартин Йодегор, който вкара след подаване на Габриел Жезус в 78-мата минута. С успеха Арсенал събра 31 точки от 12 мача и води с две пред шампиона Манчестър Сити и с пет пред третия Тотнъм, който има и мач повече. Нотингам е на последното 20-о място с едва 9 точки, но само на три от спасителната 17-а позиция.