Българският национал Александър Везенков отново показа стабилна игра, но отборът му Олимпиакос допусна първо поражение този сезон в Евролигата по баскетбол. Гръцкият състав отстъпи у дома пред Монако със 76:81 (16:17, 21:16, 14:23, 25:25) в мач от петия кръг и прекъсна серията си от 4 поредни успеха в надпреварата.

Везенков започна като титуляр и завърши с 13 точки, 7 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 28 минути игра.

Отборите изиграха равностойно първо полувреме, след което домакините водеха с 37:33. Олимпиакос изигра слаба трета четвърт, което позволи на френските баскетболисти да направят обрат след 30 минути - 56:51.

В последната четвърт гостите взеха предимство от 10 точки при 64:54 след кош на Майк Джеймс 8:20 минути преди края и удържаха преднината си до сирената.

Гръцкият тим е с баланс от 4 победи и 1 поражение на второ място в класирането преди изиграването на останалите срещи от петия кръг.