Отборът на Левски започна участието си в новия сезон на Балканската баскетболна лига със загуба. Сините отстъпиха в гостуването си на израелския Апоел Беер Шева с 65:100 точки в среща от първия кръг на редовния сезон в турнира.

Домакините не оставиха съмнения в превъзходството си. Играчите на Левски се задържаха близо в резултата до края на първата четвърт, която завърши 20:16 точки в полза на Апоел. В началото на втората част сините намалиха изоставането си само на една точка, но след това последва серия от 16:0 в полза на домакините. До края на мача Апоел само увеличаваше преднината си.

Ръс Смит се отличи за домакините с 30 точки за 25 минути на паркета. За Левски Джон Флориус вкара 23, а Алън Арнет добави 17.