Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на ATP 500 турнира във Виена, Австрия. Първата ни ракета победи с 6:3, 6:4 руснака Андрей Рубльов.

Хасковлията проби в първата част за 3:1 гейма и до края нямаше затруднения при собственото си подаване, приключвайки сета за 31 минути с ас по диагонала.

Втората част протече по идентичен начин, като този път пробивът, осъществен от българина дойде в петия гейм за 3:2. Оттам насетне Григор показа по-стабилна игра, по-малко грешки и успяваше да затрудни съперника максимално със сечения си бекхенд през цялото време.

След час и 11 минути Гришо затвори срещата с директна точка след начален удар по диагонала. Това бе шести мач между Димитров и Рубльов, като двамата вече са си разменили по три победи. На четвъртфиналите Григор ще играе с американеца Маркос Хирон, който обърна Камерън Нори с 3:6, 6:2, 7:6. Сънародникът ни и Хирон са излизали два пъти един срещу друг, а съотношението е 1:1 победи.