Трима българи се класираха за финала в своите категории на международния турнир, който се провежда в Марибор, Словения.

Радослав Росенов
(на снимката) си осигури участие на финалите на турнира в Марибор (Словения), който е част от Световния боксов тур и има сребърен статут. Носителят на купа "Странджа“ и европейски шампион при 22-годишните победи Кевин Москера от Еквадор на полуфиналите в надпреварата в категория до 63.5 кг. Всички съдии дадоха предимство по отношение на спечелени рундове в полза на Росенов. За титлата Росенов ще боксира срещу Нарек Ованисян (Армения).

Росенов е третият българин, който достигна до финалите в Марибор. Преди него това сториха Ясен Радев (54 кг) и Рами Киуан (75 кг).

Радев победи с 5:0 Габор Върбан (Унгария) и ще боксира за златото срещу Тамир Галанов (Сърбия). Киуан пък се справи с Алмир Мемич (Сърбия) с 4:1 и ще срещне Марсел Мейнъл (Австрия).

Кристиян Николов (80 кг) и Йордан Ернандес (+92 кг) не стигнаха до мачове за злато. В Словения тимът ни е воден от треньорите Жоел Арате и Валентин Поптолев.