Севиля запази надежди за класиране на осминафиналите в Шампионската лига, след като спечели с 3:0 в домакинството си на ФК Кохенхаген.

В среща от група "G" на Шампионската лига испанският тим Севиля постигна първата си победа в турнира през този сезон. Въпреки нулевото първото полувреме играчите на Хорхе Сампаоли успяха да стигнат до класическата победа през втората част.

След около час игра резултатът беше открит от Юсеф ен Несири, а в последните няколко минути на срещата крайното 3:0 оформиха попаденията на Иско и Гонзало Монтиел. От своя страна датският тим удари две греди, но след 5 мача в Шампионската лига все още няма отбелязан гол.

Победата за Севиля означава, че тимът със сигурност ще играе в Европа през пролетта.