Световният №1 при тенисистите Карлос Алкарас от Испания се класира за втория кръг на турнира в Базел, Швейцария с награден фонд 2 135 350 евро.

В мач от първия кръг на състезанието испанецът, който е и водач в схемата, победи британеца Джек Дрейпър с 3:6, 6:2, 7:5.  Двубоят продължи 2 часа и 17 минути.

Във втория кръг съперник на Алкарас ще бъде победителят от мача между Ботик ван де Зандсшулп от Нидерландия и Адриан Манарино от Франция.

В друг мач от първия кръг на турнира хърватинът Марин Чилич загуби от Артур Риндеркнех от Франция с 4:6, 6:3, 6:7(5). Мачът продължи 2 часа и 28 минути.

Във втория кръг французинът, който е на 51-ва позиция в световната ранглиста, среща победителя от мача между Алекс Молчан от Словакия и Макензи Макдоналд от Съединените щати.