В Испания Барселона постигна втора поредна убедителна победа на "Камп Ноу". Каталунците победиха за втори пореден път Атлетик Билбао с 4:0. Съставът на Шави все още няма допуснат гол на "Камп Ноу" от началото на сезона в испанското първенство.

В основно действащо лице се превърна Усман Дембеле, който отбеляза гол и подаде за 3 гола на своите съотборници.

Французинът откри резултата в 12-ата минута, а шест по-късно подаде на Сержи Роберто за втория гол. Роберт Левандовски също отбеляза.

Каталунците имаха аванс от три попадения до 22-ата минута. Резервата Феран Торес вкара в 73-ата минута последното попадение.

Барселона остава на втора позиция в Ла Лига с 28 точки, на три зад лидер Реал Мадрид. Трети вече е Атлетико (Мадрид). Дюшекчиите победиха Бетис с 2:1 като гост. Атлетик Билбао са шести с 18 като нямат успех в последните 4 срещи за шампионата. Трети вече е Атлетико (Мадрид). Дюшекчиите победиха Бетис с 2:1 като гост.