Треньорът на Лудогорец Анте Шимуджа направи анализ на двубоя на своя отбор. Припомняме, че разградчани спечелиха като гост с 1:0 срещу гостуващия тим на Ботев (Пловдив) в среща от 15-ия кръг на Ефбет Лига.

"Не стартирахме убедително, бяхме готови за този агресивен подход от страна на Ботев.През второто полувреме подобрихме нашата игра в този труден двубой и постигнахме важен успех.

Създадохме доста ситуации пред вратата противника, но в първите 60 минути нямахме успех. През втората част бяхме по-свежи. Това е само един двубой, не може да се правят крайни заключения.

Ще гледаме към четвъртък и мача от Лига Европа, след като се възстановим от тази среща", заяви Шимуджа.

С победата разградчани събраха 34 точки и изместиха от втората позиция ЦСКА 1948.

Това беше и втори пореден успех за първенството за състава на Анте Шимуджа. След загубата Ботев (Пловдив) остана с 13 точки на 10-а позиция.