Лос Анджелис Клипърс победи със 103:97 точки Лос Анджелис Лейкърс в първото градско дерби между двата отбора за сезона в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Резултатът беше равен на полувремето, но тимът на ЛА Клипърс спечели третата част с 29:21 точки и успя да задържи аванса си, за да стигне до крайния успех.

Кауай Ленард се завърна в игра за Клипърс след повече от година лечение на контузия с 14 точки и 7 борби. Отборът на Лейкърс допуснаха второ поражение в два мача от началото на сезона, въпреки че с 26 точки Лони Уокър беше най-резултатният играч в мача. Антъни Дейвис завърши с 25 точки, а с 20 и 10 борби остана ЛеБрон Джеймс.

Въпреки реализираните от Джеймс Хардън 31 точки, второ поражение за сезона регистрира и тима на Филаделфия 76-ърс, който отстъпи като домакин с 88:90 точки пред Милуоки Бъкс в другата среща от НБА тази нощ. Най-резултатен за победителите стана Янис Антетокунбо с 21 точки и 13 борби.