Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите WTA 125 в Руан (Франция).

Десетата поставена в схемата българка загуби след малко повече от два часа игра с 5:7, 6:4, 5:7 от бившата номер 20 в световната ранглиста Ана Конюх (Хърватия), стигнала до този етап като "щастлива губеща" от квалификациите.

27-годишната Томова пропиля аванс от 4:2 гейма в първия сет, а във втория навакса ранен пробив пасив и стигна до обрат, за да изравни резултата. Решаващата трета част започна много лошо за Томова, която допусна изоставане от 0:5. Тя, обаче, успя да изравни за 5:5 и поведе с 30:0 при собственото си подаване в 11-ия гейм, но след това 170-ата в света в момента Конюх взе осем от следващите десет разигравания и стигна до крайната победа.

Томова все пак си спечели 15 точки за ранглистата, в която заема 94-ата позиция.