Отборът на Динамо (Москва), с българския национал Цветан Соколов в редиците си, регистрира първа загуба за сезона в руската волейболна Суперлига. В мач от четвъртия кръг на шампионата Динамо бе победен у дома от Зенит (Санкт Петербург) с 1:3 гейма (24:25, 25:17, 21:25, 23:25). Мачът продължи час и 55 минути.

За Зенит това е четгвърти успех за сезона, като отборът е лидер в класирането с пълен актив от точки.

Цветан Соколов бе най-резултатен в мача, като завърши с 23 точки. Съотборникът му Ярослав Подлесних добави 22 точки за Динамо.

За Зенит Виктор Полетаев реализира 20 точки.

В следващия кръг на 24 октомври (понеделник) Динамо гостува на Динамо (Ленинградска област).

Зенит приема в същия ден Локомотив (Новосибирск), чийто треньор е националният ни селекционер Пламен Константинов.