Шампионът на Испания Реал (Мадрид) постигна деветата си победа от началото на сезона в първенството на Испания.

В мач от 10-ия кръг в Примера дивисион играчите на Карло АЯнчелоти победиха като гости Елче с 3:0.

Федерико Валверде за пореден път демонстрира страхотната форма, в която се намира, откривайки резултата  в 11-ата минута. Новият носител на "Златната топка“ Карим Бензема удвои в 75-ата. Резервата Марко Асенсио също се разписа сред голмайсторите, вкарвайки в 89-ата минута.

Още три гола на "Белия балет“, два от които на Бензема, бяха отменени поради засади.

С успеха Реал вече има 28 точки и е на върха в Ла Лига. Елче са последни с 3 точки. Мадридчани са единственият отбор без поражение през този сезон в испанския шампионат, а последният им съперник е без победа от старта на първенството.

Резултати от мачове от 10-ия кръг в шампионата на Испания

Кадис – Бетис 0:0

Валядолид – Селта 4:1

Реал Сосиедад – Майорка 1:0

Елче – Реал (Мадрид) 0:3

В класирането лидер е Реал (Мадрид) с 28 точки, пред Барселона 22 и мач по-малко, Реал Сосиедад също 22 и др.